כך מייצרים טלית

שליטה מלאה בתהליך הייצור מא' עד ת'

 

אנו גאים על כך שתהליך הייצור מתבצע כולו תחת קורת גג אחת ובשליטה מלאה על כל שלביו,תוך ביצוע בקרות איכות קפדניות הן במהלך הייצור והן בסופו. רק כך ניתן להבטיח שמירה על המוניטין והאיכות המפורסמים בכל העולם כבר יותר ממאה שנים.


החוט

אנו רוכשים חוטי צמר אוסטרלי נקי מיצרנים נבחרים בחו"ל. כל יצרן עובר בדיקה אישית של בוחן מנוסה הנשלח מהארץ ובוחן את כל שלבי הייצור ובקרת האיכות במקור. חומר הגלם עובר בדיקת איכות נוספת עם הגיעו ארצה.


השתאה (ייצור השתי)הטלית ארוגה מחוטי שתי וערב: השתי (חוטי האורך) מהווה את הבסיס וחוטי הערב משולבים ליצירת הדוגמאות ופסי הרוחב. תהליך ההשתאה הופך את חוטי הצמר הגולמי לרצף של אלפי חוטים בצפיפות גבוהה, אשר משמש כשתי ומוכנס למכונת האריגה.


אריגה

במכונת האריגה משולבים חוטי הערב (הרוחב) ברצועת השתי ויחד הם יוצרים את הטלית. בשלב זה נוצרות הדוגמאות השונות של טקסטורת האריג, ומשולבים פסי הרוחב הצבעוניים במגוון רחב של עיצובים: טליתות ללא פסים במגוון טקסטורות ובגוונים רבים של לבן וקרם, וטליתות עם פסי רוחב במגוון עשיר של דוגמאות. צבעי הפסים הנפוצים ביותר הם שחור-לבן וגוונים של כחול ותכלת, ובשנים האחרונות גובר הביקוש לטליתות צבעוניות.


אשפרה

שלב האשפרה כולל שורה של תהליכי עיבוד שעובר המוצר לאחר תהליך הייצור, שמטרתם להעניק לו את המראה הסופי. תהליכים אלה כוללים כביסה, הלבנה וייבוש, ולבסוף קיבוע (פיקסציה) של 24 שעות, שבו מקבלת הטלית את המגע והתחושה האופייניים. זהו תהליך רב שלבי, ממושך וסבלני, המבטיח איכות לאורך שנים.


תפירה

תפירת העטרה המהודרת וכנפות הטלית שבהן מוטבעות הלולאות לקשירת הציצית, וקשירת הפרנזים.


הטלת ציציתתהליך קשירת הציצית נעשה בידי יהודים יראי שמיים אשר עושים זאת לשם מצוות ציצית. רבים מהם עובדים עמנו כבר עשרות שנים, בנאמנות ובמסירות, ומהווים חלק מהמשפחה. אנו מבצעים קשירות בסגנונות שונים בהתאם לדרישות של כל עדה, ומשתמשים בציציות עם הכשרים מהודרים.

אנו מספקים גם טליתות ללא ציצית ללקוחות אשר מעוניינים לקיים את המצווה בעצמם, או להטיל ציצית עבודת יד בעלת הכשר מהודר.


מחלקת העיצוב

מחלקת העיצוב שלנו מחדשת ללא הרף את מגוון הדגמים, שחלקם נולדים עקב דרישות הלקוחות וחלקם מיוצרים ביוזמתנו. בזכות השימוש במערכות ממוחשבות מתקדמות, אנו מסוגלים לייצר כל עיצוב על פי כל דרישה של לקוחותינו, ולספק את המוצר המוגמר בזמני ייצור מהירים ביותר.